Řešení problému vypadávání vlasů pomocí vlasové mezoterapie

14.09.2017 10:14

Vlasová mezoterapie

Mnoho lidí v dnešní době trápí slábnoucí či řídnoucí vlasy. Příčin může být několik, od genetické predispozice přes stres až k nedostatku potřebné výživy.

Každý vlas vyrůstá z vlasového folikulu, který prodělává růstový cyklus. V průběhu dvou až sedmi let, z každého folikulu vyroste dvacet až třicet vlasů. Každý vlas prochází třemi fázemi. Nejdelší a zároveň nejdůležitější fází, je fáze růstová (anagen). Tato fáze trvá tři až sedm let, během těchto let vlas roste a vyvíjí se. V této růstové fázi se nachází přibližně 80 % našich vlasů. Následující fází je fáze přechodná (katagen). V průběhu několika týdnů přicházejí tyto vlasy o výživu, zastavují svůj růst a postupně začínají odumírat. Poslední fází je vypadávání (telogen), kdy se vlasy (asi 20 %) dostávají k povrchu a postupně vypadávají. Tyto vlasy jsou poté nahrazovány novými vlasy, které jsou ve vlasových cibulkách v hloubce kůže.

Fáze růstu vlasů

Běžná denní ztráta vlasů je okolo 100, ale při mytí jich může být až 300. Vlasy více vypadávají na jaře a na podzim. Počet a hustota vlasů na centimetr čtvereční je individuální. V průměru se hustota vlasů pohybuje v rozmezí od 180 do 330 vlasů na centimetr čtvereční. Z velké části je hustota vlasů ovlivněna geneticky, ale i barva vlasů ovlivňuje jejich hustotu – tmavovlasí lidé mají až o 1/3 méně vlasů než lidé se světlými vlasy. Každý den vlasy vyrostou průměrně o 0,3 mm, což je asi o jeden centimetr za měsíc. Rychlost růstu vlasů je opět geneticky daná a v průběhu života se nemění.

Mezi účinnou metodu, jak vyživovat vlasovou pokožku patří vlasová mezoterapie, která funguje nejen jako řešení slábnoucích vlasů, ale také jako prevence tohoto problému.

Při vlasové mezoterapii je aplikována přímo do pokožky léčivá látka, která obsahuje růstové faktory, kmenové buňky, vitamíny a další léčivé látky. Vlasové kořínky tak dostávají nejen klíčové živiny, ale taktéž impuls k obnově vlasů. Dále je možnost aplikace kmenových buněk, které pomáhají obnovit a oživit buňky vlasů, nebo aplikace PRP plasmy.

Díky mezoterapii:

·         Vlasové kořínky dostávají potřebnou výživu.

·         Zlepšuje se stav pokožky hlavy.

·         Vlasy jsou hustší, silnější a lesklejší.

·         Vlasová pokožka se lépe prokrvuje, což napomáhá k výživě a okysličení buněk.

Jak to probíhá?

Do umyté a vydezinfikované části hlavy aplikuje lékař léčivou látku pomocí mezoterapeutické pistole s jehlou. Doba aplikace závisí na ošetřované ploše, obvykle ošetření trvá 15 minut. Ihned po ošetření se na pokožce hlavy může objevit malý otok či drobná modřinka. Kůže na hlavě může být následujících 24 hodin od aplikace mírně citlivá na dotyk, ovšem pacient není nijak omezen v běžných denních činnostech. Nedoporučuje se během 24 hodin po ošetření používat na pokožku hlavy jiné přípravky, než doporučí odborník. Několik dnů po ošetření se vyhýbejte pobytu na přímém slunci a používejte přípravky s vysokým stupněm ochrany, min. SPF 30.

Obecně doporučovaný počet ošetření u vlasové mezoterapie je osm. První měsíc probíhá ošetření každý týden. Druhý měsíc dochází pacient jednou za dva týdny a poté absolvuje dvě ošetření za měsíc. Lékař ovšem může počet ošetření zvýšit, snížit, anebo změnit četnost návštěv podle potřeb daného pacienta. První viditelné výsledky se dostaví už po měsíci od první aplikace.

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


© 2021, MEDICALTECH s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑