Řešení nežádoucích chloupků a chlupů

13.06.2012 14:30

MedicalClinic trvalá epilaceV dnešní době jsou u žen hladké nohy, podpaží apod. považovány za téměř samozřejmé. Chloupky se již neřeší jen na léto do plavek, jsou celoročním bojem pro ženy. Ne každá má to štěstí, že chloupky téměř nemá, nebo jsou slabé a řídké. Všechny ženy řeší problém s chloupky, ať už je mají slabé, tenké, světlé nebo naopak je u nich situace opačná. Zkrátka mít neoholené nohy či podpaží je v dnešním moderním světě pěkné faux pas.

Způsobů jak toto řešit je několik. Lze je, ale rozdělit na dva základní typy: epilační a depilační techniky. Epilací máme na mysli způsob odstranění chloupku, který zničí kořen chloupku, výrazně tak oslabí a  sníží počet chloupků. Depilace je považována za variantu jednodušší. Zde dochází ke krátkodobému účinku. Je jen na Vás, kterou metodu zvolíte, na každou působí jednotlivá metoda více či méně efektivně.

Holení chloupků

Asi nejběžnějším způsobem je holení. Holení je všem ženám finančně dostupné a rychlé řešení. Nevýhodou tohoto procesu je časté opakování. Doporučuje se také používat při holení holící pěny, krémy, gely. Po odstranění chloupků kůži opláchněte a ošetřete krémem, to proceduru sice prodlouží, ale pečujete tak o svou pokožku, neboť prostředky mohou kůži i vysušit.

Depilační krémy

Druhou možností je využití depilačním krémů a pěn. Tento způsob je také rychlý a bezbolestný. Pozor při použití na citlivou pokožku, může dojít i k alergickým reakcím. Nejdříve vyzkoušejte jak Vám, který krém vyhovuje. Obdobné to je i s voskem. Zde je také potřeba prověřit, zda Vám nezpůsobuje problémy na kůži.

Trhání chloupků

Trhání chloupku je určitě účinné, ale není metoda zcela bezbolestná, což platí i o epilačních strojcích. Nacházíme ženy, které si tuto metodu nemohou vynachválit a naopak i ty, které strojek sice zakoupí, ale po prvním použití předají kamarádce. Velkou výhodou je, že se chloupky se strojkem ztenčí a efekt hladké kůže je dlouhodobější.

Trvalá laserová epilace

V současné době asi nejefektivnější je ovšem možnost laserové epilace. Laser zasáhne pigment v cibulce chloupku a chloupek tím úplně zničí. Chloupek na daném místě již neroste. Ošetření je nutné postoupit několikrát v důsledku různých sekvencí růstu chloupků. Metoda je finančně náročnější, ale výsledný efekt je dlouhodobý. Podstatný je i  výběr laserové techniky, který zvolí ošetřující.

Obrázky před a po ošetření

Před epilací zad Po epilaci zad Před epilací brady Po epilaci brady
MedicalClinic před epilací zad MedicalClinic po epilaci zad MedicalClinic před epilací brady MedicalClinic po epilaci brady

Seznam kožních ordinací MedicalClinic


© 2021, MEDICALTECH s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑