Odstranění modrých a červených žilek

13.06.2012 09:03

MedicalClinic odstranění červených a modrých cévekRozšířené žilky a cévky se objevují u mnoha lidí, většinou vypadají jako řečiště červených a modrých žilek, které se vyskytují těstě pod kůží. Nejčastější lokalitou je obličej, vyskytují se zejména v okolí nosních křídel a na tvářích, dále pak na lýtkách, na stehnech atd. Tato vada vzniká oslabením cévních stěn. Aby se žilky opět nevytvářely, je důležité dodávat tělu vitamín C. Na odstranění se používá několik metod, invazivní - sklerotizace, nebo neinvazivní - laserová metoda.

Důvody vzniku rozšířených žilek

Rozšířené žilky, neboli metličky vznikají z celé řady příčin. Mastnější pokožka má větší sklon k jejich tvorbě. Z externích vlivů není pro pleť vhodné nadměrné opalování, rychlé střídání teplot (sauna). Nedoporučuje se ani konzumace alkoholických nápojů nebo používání hydratačních krémů v zimním mrazivém počasí.

Projevy rozšířených žilek

Jedním z nejběžnějších projevů bývá tzv. pavoučkový névus, který se vyskytuje hlavně u mladších pacientů. Cévní forma tohoto problémů je tzv. růžovka. Jedná se o běžné kožní onemocnění, které nalezneme v oblasti nosu, tváří, čela a brady. Může docházet i k zánětlivějším projevům jako jsou otoky nebo pupínky. Další možnou variantou je tzv. oheň, plošné množení cévek, který naštěstí není tak častý.

Diodový laser cévní a epilační Zbavte se problémů s žilkami laserem

Nejčastějším způsobem odstranění je za použití laseru. Ošetření vysokovýkonným pulzním laserem pracuje na bázi pohlcování krevního barviva (hemoglobinu). Laserová energie se přemění na teplo a  žilky slepí, ty se poté zaniknou a za nějakou dobu se vstřebají. V místě ošetření se objeví tmavá skvrnka, která po čase zmizí. V některých případech je nutné ošetření provádět vícekrát.

Zmírnit obtíže můžete i za pomocí pravidelného užívání vitamínu C, hydratace a čištění pokožky. vyvarujte se dlouhodobému pobytu na slunci, používejte krémy s vysokým UV faktorem, vyvarujte se častému střídání teplot a chladným prostorám. Vyhněte se požívání alkoholu, kořeněných pokrmu a kouření cigaret.

Před ošetřením laserem Ihned po ošetření laserem
Odstranění drobných červených cév - diodový laser MedArt 435 Odstranění drobných červených cév ihned po zákroku - diodový laser MedArt 435

Video ze zákroku - odstranění drobných červených cévek

Video ze zákroku s výkladem lékaře

Seznam kožních ordinací MedicalClinic


© 2020, MEDICALTECH s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑