Laserová epilace - zbavte se svých chloupků

15.09.2015 12:07

Lidé si často pletou epilaci a depilaci. Depilace odstraňuje pouze chloupky, nikoli cibulky, ze kterých vyrůstají. Chloupky proto po každé depilaci zase znova vyrostou. Epilace odstraňuje nejen chloupky, ale také cibulky, takže kůže zůstane hladká a bez ochlupení.

Principem epilace je zasáhnout laserovým paprskem kořínky chloupků, které jsou v jejich růstové fázi. V té se však ve stejnou dobu nachází pouze okolo 30 až 40% chloupků. Pro trvalé odstranění ochlupení je tedy nutné laserové ošetření 4 - 6x opakovat. Opakování trvalé laserové epilace je však bez rizika popálení.

Přibližně 4 týdny před epilací laserem je doporučeno chloupky nevytrhávat, pouze holit. Pro dosažení co nejlepšího výsledku, je třeba chloupky ještě den před zákrokem oholit! Fyzikálně je nutné zasáhnout chloupek tak, aby emitovaná energie laseru zacílila cibulku a nebyla absorbována chloupkem na povrchu kůže. Při zachování delších chloupků laser nezasáhne optimálně cibulku a energie zůstane na povrchu. Jakmile paprsek laseru zničí cibulku chloupku, v důsledku přerušení výživy chloupek do týdne vypadne.

Při ošetření je aplikován chladící gel pro snížení bolestivosti. Chlazení laseru je nastaveno na 0 °C. Zákrok je tím účinnější, čím jsou chloupky tmavší. Ohledně opálené pokožky ovšem nemusíte mít starost, diodový laser lze použít i v letním období.


Podívejte se, jak epilační laser funguje

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


© 2021, MEDICALTECH s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑