Hladká kůže je radost - peeling

26.04.2012 08:48

Peelingem máme na mysli proces, kdy se z nejsvrchnější vrstvy kůže odstraní odumřelé buňky. Kůže se poté obnoví tím, že vznikají buňky nové. Nové buňky pokožku zregenerují, vypadá čistší, mladší a svěžejší. Mrtvé buňky na kůži jsou běžným jevem, dochází k přirozené obnově. Kdybychom neprocházeli tímto jevem, museli bychom svlékat kůži stejně jako plazi. Peeling naši kůže je neustálý proces, probíhá jak samovolně, např. při mytí kůže, nebo mechanicky, při záměrných ošetřeních pokožky speciální kosmetikou určenou k peelingu.

Peelingem také ochraňujeme naši kůži před zestárnutím. S přibývajícími léty se proces obnovy kůže zpomaluje, kůže je více zvrásněná a matná. Kvalitním peelingem dosáhnete zlepšení procesu regenerace kůže, ta bude poté vypadat zdravěji a mladistvěji.

Peelingy můžeme rozdělit na 4 základní druhy


Mechanický peeling

MedicalClinic čištění pletiProvádí se zejména čistícími krémy, které v sobě obsahují jemná zrníčka (jader, soli apod.). Tento druh peelingu si lze připravit i ze surovin, které máte doma (jogurt, vločky, mandle apod.). Lehce masírujeme kůži, kůži kolem očí neošetřujeme, nebo pouze zlehka.

Chemický peeling

Provádíme za pomoci chemických vlastností slabých kyselin tzv. AHA kyselin. Kyseliny naruší kůži více do hloubky, čímž zapřičiní rychlejší a dlouhodobější obnovu kůže. Pokožka se více hydratuje, zredukuje se produktivita mazu a kůže vypadá prosvětlenější. Chemický peeling se doporučuje provádět na podzim nebo v zimě, kdy na kůži nepůsobí sluneční záření. Peeling na kůži může pálit a štípat, po ošetření se nanáší studené obklady pro zklidnění. Tento druh peelingu je vhodné podstoupit pod zaškoleným personálem, doma jej sami raději neaplikujte.


Ultrazvukový peeling

je v současné době nejběžnější varianta peelingu. Mikro vibrace působí na kůži a odstraňují rohovou vrstvu pokožky, perfektně vyčistí zčernalé póry. Ošetření kombinuje dvě metody, vibrace ultrazvuku a kovovou špachtli. Těmito prostředky se vpravuje do pokožky roztok, která se poté odpaří jako aerosol. Mikromasáž Vám pokožku prokrví a zjemní projevy stáří.


Laserový karbonový peeling - NOVINKA

Tento druh peelingu řeší texturu kůže, je velmi vhodný pro zatažení rozšířených pórů nebo i pro problematickou pleť. Na obličej je aplikována karbonová maska, která je poté teplem zapravena do pokožky a následně odstraněna laserovým paprskem. Ošetření provádí zaškolený zdravotnický personál. Kůže je ošetřena do hloubky, efekt peelingu je déle trvající.

Seznam kožních ordinací MedicalClinic


© 2020, MEDICALTECH s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑